Bieg Sierściucha

Wrocław, Las Osobowicki i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
21.10.2018

Status zawodów

Wyniki nieoficjalne

Do rozpoczęcia zawodów zostało

Ilość uczestników

215

Nazwa zawodów

Bieg Sierściucha

Lokalizacja

Wrocław, Las Osobowicki i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Start

21.10.2018 12:00

Kategoria zawodów

Biegi

Strona zawodów

http://biegsiersciucha.pl/

Ograniczenie wiekowe

17

Organizator

Bieganizm Joanna Kowalczyk

E-mail organizatora

bieganizm@gmail.com

Telefon organizatora

---

UWAGA

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem wyjątkowej koszulki przygotowanej z okazji biegu zapraszamy pod adres: Sklep Runspiration

UWAGA! Zamawianie koszulek tylko do 23.09.2018!

Klasyfikacje

Bieg 5km z psem

Dystans

5 km

Płeć

K,M

Wiek

17-99

Uczestników

139


Opłaty

do 10.09.2018

50.00 zł

do 18.10.2018

65.00 zł

Bieg bez psa

Dystans

5 km

Płeć

K,M

Wiek

17-99

Uczestników

76


Opłaty

do 10.10.2018

50.00 zł

do 18.10.2018

65.00 zł

Bieg Sierściucha to pomysł, który zrodził się z miłości do zwierząt, w szczególności do psów. To wyraz potrzeby pomagania przełożonej na inicjatywę, którą od dawna pragnęłam zrealizować z myślą o najwierniejszym przyjacielu człowieka. To także chęć szerzenia dobroczynnego biegania człowieka z psem, które jak nic innego mobilizuje do aktywności na świeżym powietrzu łącząc obowiązek z przyjemnością. Bieg na dystansie 5 km odbędzie się na terenie Lasu Osobowickiego.

Główną misją Biegu Sierściucha jest adopcja psów, kilkanaście z nich weźmie udział w biegu. Liczę na to, że osoba, która zgłosi się na bieg, by pobiec z psem ze schroniska, od dawna pragnie mieć biegowego, czworonożnego towarzysza i poważnie myśli o adopcji. Wspólny bieg, jak i cała impreza umożliwi spędzenie z wybranym psem aktywnego czasu. Będzie szansą na znalezienie wspólnego porozumienia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas biegu i pikniku wywiąże się między psem, a biegaczem więź, która sprawi, że obie strony nie będą chciały się już rozstać. Czasem potrzeba bodźca i okoliczności. Właśnie tym dwóm czynnikom równocześnie, chcę dać szansę zaistnieć na Biegu Sierściucha.

Dodatkowym atutem imprezy będzie całodniowy piknik rodzinny na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu z licznymi atrakcjami dla miłośników zwierząt wraz z wręczeniem nagród dla biegaczy i ich psów. W planie jest mini expo ze stoiskami z psimi akcesoriami, produktami do pielęgnacji, karmą i zabawkami. Ważnym punktem pikniku (w trakcie biegu i po biegu) będą spotkania z ekspertami m.in.: weterynarzem, behawiorystą, zoopsychologiem, dogoterapeutą i fizjoterapeutami. Odbędzie się nauka udzielania pierwszej pomocy zarówno ludziom jak i zwierzętom.

Gościem specjalnym wydarzenia jest Waldemar Stawowczyk – maszer, wielokrotny Mistrz Świata, Europy i Polski psich zaprzęgów, który oprócz samego startu w Biegu opowie zainteresowanym o swojej pasji i miłości do psów. Tego dnia Schronisko czynne będzie nieco dłużej, otwierając swoje drzwi dla większej grupy ludzi, oprowadzając zainteresowanych po obiekcie, zachęcając do adopcji.

Dyskusja

Nie chcesz szybko rejestrować się w zawodach?
Nie chcesz zbierać wyników w swoim koncie?

Zgłoś udział bez logowania

Konto obsługuje

DO:ST:AR:TU

Resetuj hasło

Nie masz jeszcze konta uczestnika? Zarejestruj się

Wróć do logowania

Konto obsługuje

DO:ST:AR:TU

Sprawdź swój email

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość umożliwającą ustawienie nowego hasła.

Konto obsługuje

DO:ST:AR:TU

Zarejestruj się

Załóż konto Przez facebook
Lub podaj swój email i hasło

Masz już konto uczestnika? Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła? Resetuj hasło

Konto obsługuje

DO:ST:AR:TU